ZELENÉ ZDRAVÍ

Za souslovím zeleného zdraví, které v sobě číší myšlenku vitálního souznění se ukrývá síla Mladého Ječmene a Chlorelly od Green Ways. Nebudu vám odříkávat nabiflenou marketingovou smršť pro podporu prodeje. Jen bych vám ráda skrz svůj příběh představila zelené potraviny.

Můj příběh

 

Když je vám pouhých šestadvacet let a jste po mozkové příhodě…

Když mi bylo šestadvacet let, přála jsem si všechny radosti světa. Budovat kariéru s příslibem dobrého finančního ohodnocení, abych se nevzdávala posedlosti nákupního hýření. Najít Pana Božského a třeba i kousek pošetilého výsluní slávy. Rok co rok mi moji blízcí k narozeninám přáli výše zmíněné ideály, které jsem si nesla v mysli. Ale něco přece jen opomněli… Stejně tak jako i moje srdce upínalo veškerou snahu po blaženosti z mého fantazírování. Vytěsnila jsem z hlavy touhu nejdražší, touhu po zdraví. Ale koho by napadlo, že zrovna dvaceti šesti letá dívka v rozkvětu života bude potřebovat prosebné modlitby, aby se znovu mohla rozeběhnout do ulic a z plných plic křičet, smát se nebo i brečet. Protože život je tak krásný. A přetrhnutá niť mladé duši je tou největší tragédii.

Po úmorných bolestech na přelomu roku 2012 a 2013 byla jsem hospitalizovaná v nemocnici na oddělení neurologie. Poslední den strávený v péči zdravotního personálu předložili mi výsledky z magnetické rezonance s alarmujícím zjištěním. Přechodila jsem mozkovou příhodu! K hromadě prášků, které jsem vyfasovala, jako suvenýry z pobytu na nemocničním lůžku jsem se musela navíc ještě poprat s pocitem, že můj mozek obývá ložisko. Moje optimisticky naladěná neuroložka s patřičnou dávkou empatie mě utvrdila, že se nezvaného hosta ve své hlavě nezbavím už nikdy.

 

Když toužíte po zázraku…

Řadila jsem se spíše k racionálně myslícím jedincům, jenomže nemocný člověk potřebuje, naděj. Mnohdy se však naděj, neobejde bez menšího či většího zázraku. A tak jsem jednoho dne usedla do křesla (nebo spíš do rozvrzané židle) svatyně léčitele. Když jsem opouštěla sídlo šamana, v hlavě mi ještě doznívaly jeho slovní obraty, ale nemohla jsem si pomoct a zkušenost jsem vyhodnotila jako za vyhozenou tisícovku.

Během pravidelného ošetření na dentální hygieně jsem se svěřila se svým zdravotním problémem. A hygienistka mi představila zelené potraviny. Jakmile přišla řeč na cenu, pořádně mě to zaskočilo a napadlo mě jediné: „Už i za zázrak se musí platit.“

Hygienistka nikoho neznala s mým zdravotním problémem, a tak mi nezaručovala úspěch. Sama měla dobré ohlasy na zelené zdraví či už ze své zkušenosti nebo od svých známých, že báječně funguje na astma, gynekologické potíže, cukrovku či žaludeční neduhy. Ale ložisko na mozku???

 

Když se naladíte na vlnu zeleného zdraví…

Pravidelně jsem si pochutnávala na Mladém Ječmeni a Chlorelle. Po třech měsících na vlně zeleného zdraví mi moje alergoložka s nehraným jásotem oznámila, že astma máme pod kontrolou a vysadila mi inhalátor, který jsem užívala od svých jedenácti let pravidelně ve dvou denních dávkách. A také bylo zvykem, že dvakrát až třikrát do měsíce mě trápil astmatický záchvat. Bez úlevového inhalátoru nemohla jsem vytáhnout paty ven. Měla jsem radost, že jsem vyběhla do prvního patra bez zkráceného dechu a sípotu, ale pořád jsem doufala v ještě větší zázrak. Po půlroce ve společnosti zelenáčů (jak je ráda přezdívám), výsledky magnetické rezonance přivlály tu nejlepší zprávu v mém životě – ložisko v mozku zmizelo!

 

Pokud i vás trápí zdravotní potíže nebo nedáte dopustit na prevenci, neváhejte mě kontaktovat a ráda vám představím životabudič na vlně zeleného zdraví – Ječmen a Chlorellu od Green Ways!

 

 

„Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím.“

Arthur Schopenhauer